zde se nacházíte:
Úvod > Inspirace
San Francisco

San Francisco

Jedno z nejkrásnějších měst USA je za nás určitě San Francisco. Typickým pohledem na Golden Gate nebo na legendární věznici Alcatraz láká návštěvníky z celého světa. Přijeďte okusit americký sen. 

San Francisco není největší, nejstarší ani nejzářivější město USA, leckdo ho ale považuje za nejkrásnější. Kouzlo strmých a klikatých ulic na svahu, specifické tramvaje nebo lanovka uprostřed města. Poklidné ovzduší láká návštěvníky do legendárního místa v zálivu na západním pobřeží severní části státu Kalifornie. 

San Francisco není známé jen typickým pohledem na most Golden Gate. Nalezente tu nespočet muzeí, krásných parků nebo třeba rybářských přístavů. Je bohaté i na kulturní akce, do kterých se zapojuje spoustu mladých obyvatel i turistů z celého města.

Malebná zákoutí ulic a zelené parky poseté po celém městě vytváří neskutečnou atmosféru, kterou využil nejeden slavný režisér nedalekého Hollywoodu. Známé jsou např. Mission Imposssible, Základní instinkt nebo třeba využití proslulé věznice Alcatraz ve filmu Skála. 

 

 

JAK SE SEM DOSTANU?

Z České republiky létají pravidelné linky přímo až do San Francisca. Vzdálenost mezi Prahou a SF je 9386 km. V případě, že zvolíte nepřímou letovou linku, pak budete mít pravděpodobně mezipřistání buď v New Yorku nebo v Londýně.

Pokud se do USA dostanete do měst jako například Los Angeles nebo San Diego, pak se do SF nejlépe dopravíte půjčeným autem po mezistátní silnici I-5, která spojuje celé západní pobřeží Spojených států od mexických hranic na jihu až po ty kanadské na severu. 

Tip: Z Los Angeles využijte silnici podél pobřeží a navštivte tak pláž na Santa Barbaře, pozorování lachtanů nebo veltryb v Monterey. 

CO VŠECHNO ZDE UVIDÍM?

Alcatraz

Pevnost Alcatraz byla postavena v polovině 19. st. na ostrůvku Sanfranciské zátoky. Později se z ní stala nejpřísněji střežená věznice, o níž se tradovalo, že z ní nelze uprchnout. Dnes je z věznice historická památka s nezbytnou legendou o zdejším pobytu pistolníka, desperáta, daňového podvodníka a pašeráka Al Capona. Krom davu turistů, kteří sem denně proudí, tu působí kolonie mořských ptáků a jiných vzácných žvočichů. 

Tip: Zajděte na noční prohlídku Alcatrazu a zažijte nezapomenutelný zážitek. Díky audio průvodci a zdejší atmosféře poznáte věznici tak, jako byste v ní byli před lety sami uvězněni.  

China town

Jedná se o největší čínskou komunitu mimo Asii a je doslova magnetem pro řadu turistů. Nejoblíbenější ulice jsou např. Grant Avenue a Stockton Street. Jsou krásně vyzdobené, plné restaurací, obchodů se suvenýry a pořádá se zde pravidelně spoustu kulturních akcí. Nejoblíbenější jsou pak ty spojené s novým čínským rokem. 

Cable Car a Lombard Street

Nerovný a klikatý terén s množstvím více než padesáti kopců jsou pro SF tolik typické. Strmosti ulic využili sanfranciští architekti k výstavbě unikátní městské dráhy, samospádné tramvaje zvané Cable Car. Nemají motor a jsou poháněny lanovou smyčkou. Projížďka je tak náramnou zajímavou atrakcí. Stejně tak i nejzakřivenější ulice světa Lombard Street. Nádherná scenérie ulice posázená odshora dolů květinami, velké převýšení a osm ostrých zatáček z jejího zdolání dělají opravdové dobrodružství. 

CO S SEBOU BUDU POTŘEBOVAT?

Cestovní pas (ESTA)

Cestovní redukce pro USA

Debetní kreditní karta

Mezinárodní řidičský průkaz (pokud si hodláte půjčit auto nebo skútr)

KDY JE IDEÁLNÍ OBDOBÍ K NÁVŠTĚVĚ?

Hlavní sezóna cestování do SF nastává v době, kdy spadne nejméně srážek, tedy od dubna do října. Vzhledem ke stabilnímu počasí si ale jistě město užijete v každém ročním období. 

CO BUDU JÍST?

Restaurace v SF nabízí široký výběr chutí. Najdete tu jak evropskou kuchyni, tak čínskou, mexickou nebo třeba indickou. V Kalifornii ale určitě musíte ochutnat tu americkou. Na západním pobřeží se kuchyně liší tím, že využívá povětšinou mořské plody. 

Restaurace nabízí nádherné výhledy na zátoku z výšky. Nejvyhlášenější se ukrývají v oblastech zvaných South Beach a North Beach. 

KDE BUDU BYDLET?

Vzhledem k velké poptávce bývá ubytování v SF poměrně drahé. Spíše se vyplatí nocovat v okolí, nebo v jiných částech zálivu a do města dojíždět. Například Studio 6 Hotel ve městečku Concord.

Při troše štěstí ale najdete i levné ubytování přímo v centru města. Vyzkoušejte např. v hostel The Amsterdam Hostel, Encore Express Hotel nebo Nob Hill Motor Inn Hotel.