zde se nacházíte:
Úvod > Inspirace
Miami, Florida

Miami, Florida

Miami patří k legendárním prázdninovým lokalitám, kde se snoubí celoročně příjemně teplé počasí a skvělý noční život. Jedná se o jednu z lokalit, které se právem říká splněný americký sen. 

 

Město okázalého luxusu s pestrobarevným charakterem a životem ve dne i v noci. Jedná se o pulzující velkoměsto, které se stalo oblíbenou lokalitou cestovatelů a milovníků nočního ruchu. Na jedné straně panorama prosklených Miamských mrakodrapů a na straně druhé sluneční exotická příchuť s palmami.

Miami omývají azurově zbarvené mořské vody, lemované zlatým pískem. Kolem pláží vedou asfaltové stezky, na kterých se prohánějí běžci a sportovci na kolečkových bruslích. Na pláži jsou zde zase k vidění promenádující štíhlé krásky v bikinách nebo svalnatí playboyové.

Florida je ukázkovým příkladem moderního tepu. Když Miami pomalu pohlcuje noční obloha, město ukazuje pravou sílu. V kasinech lidé roztáčejí rulety, vzduchem sviští hrací kostky a v barech vyhrává hlasitá salsa. Ulicemi proudí provodněné značkové parfémy a lidé oblečení podle nejnovější módní kolekce se hlasitě baví nad sklenkou dobrého rumu. Tento kontrast země pomerančů, slunce a zábavy prostě musíte zažít.

Jak se sem dostanu?

Letecky

Do Miami se zřejmě nejjednoduším způsobem dostanete letecky. Vzdušnou čarou je to z Prahy do Miami přesně 9 277 km, nicméně přímý let zatím nenajdete. Počítejte s tím, že při koupi přímého letu z letiště Václava Havla vás 1. let vysadí nepř. v Madridu, Curychu, nebo nejčastěji v New Yorku (podle toho, jakou leteckou společnost si zvolíte) a teprve poté už poletíte směr na Miami. Letenky se v dnešní době pohybují i kolem příjemných 10 000 Kč.

Lodní dopravou

Do slunného Miami se lze dostat také pomocí lodí, kdy cestovní společnosti pořádající vyhlídkové plavby a rádi tak nabízejí atraktivní přímoří okolo Miami. Ne nadarmo patří Miami mezi největší přístavní města na světě.

Co všechno zde uvidím?

Zajímavosti ve městě

Město nabízí nespočet možných aktivit, my vypícheme pár nejzajímavějších. Chcete si užít noční život v rytmu samby a zároveň vodní radovánky, pohodu na pláži? Pak musíte navštívit Miami South Beach. Pláž lemují kavárny, bary, nákupní centra a místo tak tepuje rušnou atmosférou. Navíc zde můžete najít čtvť zvanou Art Deco Historic District. Jedná se o luxusní dekorativní architektonickou koncentraci art decostylu . 

Tip: Zajděte se podívat a zafandit na jeden ze zápasů fotbalu Miami Dolhphine.

Zajímavosti v okolí

Pokud byste rádi viděli aligátora, pak musíte navštívit národní park v jižní části Floridy Everglades. Park se nachází jen kousek za městem a tak patří mezi známé turistické atrakce. Naleznete tu farmu se stovkou malých i obřích aligátorů. Turisticky zajímavým je např. krmení nebo výcvik aligátorů s krotitelem. Na závěr show si můžete dokonce pohladit malého aligátora. Známou turistickou atrakcí jsou zde i vznášedla „airboats“. Jsou to vlastně lodě, poháněné vrtulí, které se bažinami národního parku pohybují rychlostí až 70 km/ hod.

Co s sebou budu potřebovat?

Cestovní pas (ESTA)

Cestovní redukce pro USA

Debetní kreditní kara

Mezinárodní řidičský průkaz (pokud si hodláte půjčit auto nebo skútr)

 

Kdy je ideální období k návštěvě?

Do Miami se dá dorazit jednoduše v jakémkoli měsíci v roce. Celoročně zde totiž panuje teplé počasí, tedy pokud to srovnáme s Českou republikou. V létě mezi měsíci červen až srpen jsou zde opravdu teplé dny kolem 32 °C. Nedoporučuje se září a říjen, kdy je na Floridě možný výskyt dešťů a hurikánů. Pro cestování se naopak doporučují zimní měsíce, kdy slunce nemá takovou sílu a tak zvládnete během dne spoustu aktivit. 

Tip: Zajeďte do velkoměsta v březnu, kdy se pořádá jedna z největších kulturní latinskoamerických akcí v celé Americe "Calle Ocho Carnival".

Co budu jíst?

V Miami nalezneme mnoho míst, kde lze poznat spoustu chutí, emocí, pochutin i vzrušení. Díky přítomnosti mnoha etnických skupin obyvatelstva je Miami rodištěm Nové Světové kuchyně. Proto zde potkáte šéfkuchaře pocházející z celého světa. Ochutnejte kubánskou, peruánskou, haitskou, japonskou, americkou, thajskou nebo třeba argentinskou kuchyni. 

Typicky americké jídlo jsou zajisté burgry všech druhů. Další klasické pokrmy, na kterých si místní pochutnávají jsou povětšinou dary moře. Pro krásu subtropického prostředí pestrý pokrm jistě doplní kubánský rum, nebo jiný barevný koktejl na pláži. 

Tip: Oblíbené zdejší restaurace jsou např. Traymore Restaurae, Zuma Miami nebo Hakkasan Miami.

Kde budu bydlet?

Možností, jak se ve městě ubytovat je opravdu nepřeberné množství. Výběr záleží na tom, jakými finančním obnosem disponujete a jakou lokalitu upřednostníte. Pokud budete mít štěstí, tak za dobrý peníz seženete ubytování přímo na Miami Beach a to obyčejně i se snídaní. V případě ubytování na Miami South Beach počítejte, že vás v noci může rušit hudba z místních barů a nočních klubů. 

Tip: Pro cestovatele dobrodruhy si můžete vyzkoušet služby serveru CouchSurfing. Lidé nabízí přespání zadarmo přímo ve svém bytě (převážně jde o lidi, kteří se chystají tzv. na blind).