zde se nacházíte:
Úvod > Inspirace
Ko Phi Phi, Thajsko

Ko Phi Phi, Thajsko

Tato luxusní exotika vám poskytne dostatek prostoru a soukromí pro relaxaci. Nabídne pestré možnosti pro objevování průzračných vod Indického oceánu, setkání se slony nebo třeba poznání cizokrajné Thajské kultury. Jinými slovy tento tropický ráj nabízí vše, co si budete přát. 

Thajské souostroví Ko Phi Phi se zkládají z větších ostrovů Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Naleznete tu úžasné pískové pláže, pralesem porostlé skály, smaragdově zelené moře, korálové útesy a pestrobarevný podmořský život na Phi Phi vytváří kouzelnou scenérii. Užijete si božský klid, odpočinek na jedněch z nejkrásnějších pláží světa a poznáte pravou asijskou kuturu. Thajci jsou vřelí, pohostinní a rádi vám ukážou místa, které jsou k vidění pouze tady.

Souostroví uspokojí jak nezávislé cestovatele, tak náročné klienty vyžadující dokonalý hotelový servis. Ostrůvek nabízí rušnou noční kulturu, kde turisté mohou navšítvit místní thajský box nebo oblíbené párty na pláži. Pokud fandíte spíše klidu, relaxu a odpočinku, pak musíte zajít na světově vyhlášenou thajskou masáž. Nikdo vám neuvolní tělo tak, jako pravé thajky. V případě, že patříte mezi gurmány, pak jistě musíte vyzkoušet thajsou kuchyni která nabízí jak extrémně pálivé, tak příjemně exotické jídlo s prvky thajských surovin.

V Thajsku na vás čeká pozemský ráj plný slunce a tak se domů jistě vrátíte odpočatí, nabití energií a plni nezapomenutelných zážitků. 

 

 

JAK SE SEM DOSTANU?

Letecky/ Lodní dopravou

Do Thajska létá nespočet aerolinek. Je možné doletět přímo na Krabi, nebo Phuket. Často se objevují akce na letenky a pokud je stihnete, můžete letenku zakoupit i za částku cca 11 000 Kč. 

Na pevnivě v Thajsku existují (např. na letišti) nespočet cestovních kanceláří, které Vám ihned po příletu rádi nabídnou ubytování za dobré ceny, taxi nebo i přepravu lodí na konkrétní ostrůvky. Je tedy možné se domluvit i na místě. Na ostrůvek Ko Phi Phi se dostanete buď z pevniny Krabi, nebo Phuketu. Lodě odjíždí buď z mola Ao Nang nebo z Krabi Town. Lodní lístky si můžete koupit přímo na molu nebo v cestovních kancelářích ve městě. Na ostrov jezdí trajekty několikrát za den, proto není zapotřebí kupovat lístek už v ČR. 

KDY JE IDEÁLNÍ OBDOBÍ K NÁVŠTĚVĚ?

Thajsko je exotická země s tropickým podnebím ovlivňující monzumy. Nejvhodnější období k její návštěvě je pravděpodobně zimní období. V květnu pak začínají monzumové deště střídavě s velmi horkým podnebím. Od listopadu až do dubna se teploty pohybují kolem 30°C a bez monzumových dešťů, takže jistě nejvhodnější čas vyrazit.

CO VŠECHNO ZDE UVIDÍM?

Na všechny okolní ostrůvky ze souostroví Phi Phi se snadno dostanete malými lodičkami domorodců, které jsou ověšené a ozdobené různobarevnými stužkami, květy a vlajkami. Díky nim se dostanete na každý žádoucí ostrůvek. Dobrodružství pak může začít. 

Ko Phi Phi Leh

Asi nejpopulárnější místo z celého Thajska je slavná zátoka Ao Maya Bay.Zde se natáčel film pláž, kde hlavní roli ztvárnil Leonardo di Caprio. Pokud na toto místo zavítáte za svítání, naleznete pravé kouzlo zátoky. Smaragdové moře, písečná pláž, skalnaté a lesem porostlé skály, to je Maya Bay. Kolem 8 hodiny ranní už přijíždějí desítky lodí s turisty. Jejich četnost bohužel kazí kouzlo přírodního úkazu. Nicméně pokud se i v pozdních hodinách odprostíte od turistického ruchu, dýchne na vás atmosféra thajského ráje. 

Ao Link - Opičí pláž

Na opičím ostrově přirozeně najdete velké množství opičáků. Některé jsou krotké, jiné vzteklé, další se vydávají za lupiče, kteří při každé příležitosti turistům uloupí vše, co v rukou nedrží pevně. V každém případě je lepší zachovávat bezpečnou vzdálenost.

Loh Moo Dee Bay

Ostrov oplívá bělostnými plážemi, kokosovými palmami a tyrkysově-smaragdovým mořem. Milovníci šnorchlování si tu taktéž určitě příjdou na své. Domorodci, tedy kapitáni výletních lodiček, rádi hází na šnorchlující turisty trochu jídla a baví se tím, jak na ně malé rybičky útočí. Není to ale vůbec nebezpečné, spíše naopak, zábavné a kouzelné. 

Tip: zamluvte si v místní cestovní kanceláři lodičku samostatně s osobním kapitánem. Pak budete mít možnost řídit si vaše výlety sami. 

CO S SEBOU BUDU POTŘEBOVAT?

Očkování

Není zapotřebí žádná očkování. Pokud pojedete na vlastní pěst a plánujete se pouštět do neznámých míst, je vhodné očkování na žlountenku nebo očkování proti vzteklině (v případě, že by vás napadl nějaký opičák). Není na škodu očkování na břišní tyfus, nicméně to není důležité

Redukce

Napětí v thajsku je 220 - 230 a v některých případech je zapotřebí použít redukci. 

Celní předpisy

Při vstupu do Thajského království musí každý cestující vyplnit "Passenger Declaration Form" a předložit jej celnímu úředníku. 

Viza

Od roku 2011 čeští držitelé platných cestovních pasů nepotřebují vízum pro turistický pobyt a to do 30ti dnů (pokud přiletíte letadlem). V případě, že se do Thajska dostanete po zemi ze sousedících zemí (Laos, Myanmar, MAlajsie nebo Kambodža), budete mít bezvízový turistický pobyt povolen pouze na poloviční dobu 15 dnů. 

CO BUDU JÍST?

V Thajsku naleznete celou řadu místních specialit. Na ostrově Ko Phi Phi naleznete například polévky jako "Tom Yum Goong" (krevetová polévka) nebo "Tom Kha Gai" (kuřecí polévka). 

Z Hlavních jídel jsou pak oblíbené například "Phad Thaj" (thajské nudle s bambusovými výhonky, oříšky, masem a vejcem), dále pak třeba Kung Phad Nám Man Hoi (krevety, thajská zelenina, mrkev, houby - to vše ve sladkokyselé omáčce s rýží). Milovníci ryb si samozřejmě příjdou taktéž na své. Můžete ochutnat celou řadu známých i neznámých ryb připravené podle Vaší chuti.

KDE BUDU BYDLET?

Na ostrově Ko Phi Phi Don pravděpodobně najdete vhodné ubytování. Jedná se o 8 km dlouhý a 2,5 km široký ostrov, který tvarem připomíná přesýpací hodiny. Vlastně je to jediný ostrov, na kterém je možné se ubytovat. Od roku 2004, kdy ostrov zasáhla obrovská vlna tsunami, začínala rychlá obnova a od té doby se zde postavilo neskutečné množství hotelů, guesthousů, barů, restaurací a krámků, které jsou natěsnané v centrální části ostrova. Je zde k dispozici více než 3 500 pokojů různých kategorií a není problém tedy ubytování najít.