zde se nacházíte:
Úvod > Inspirace
Key West, Florida

Key West, Florida

Souostroví Florida Keys se nachází ve Floridském průlivu v Severní Americe. Je to místo snílků, bláznů, opilců a považuje se za ráj ztracených duší. Pokud si někde chcete odpočinout od ruchu velkoměsta, zažít pravý relax, pak Key West musíte jistě navštívit.

 

 


JAK SE SEM DOSTANU?

Letecky 

Pokud se rozhodnete letět přímo na Key West, pak pravděpodobně využijete leteckou společnost Air France, Britis Airways, United Airlines, nebo např. KLM Royal Dutch airline. Za přístupnou cenu byste letenky sehnali z místa Frankfurt, Německo s mezipřistáním v Atlantě nebo Amsterdamu.

Autem z Miami

Nejčastěji cestovatelé ale využívají lety do Miami, kde si půjčí auto a na Key West pak dojedou po krásné silnici Overseas Hwy spojující ostrůvky dlouhými mosty. Tento pohled je nezapomenutelný.

Lodí

Lze do Key Westu dorazit i jen na jeden den a to pomocí velkých výletních lodí, které brousí Karibik. Nejčastěji využívané lodní společnosti jsou pak např. Carnival, Royal Caribbean, Norwegian.

 

 

KDY JE IDEÁLNÍ OBDOBÍ K NÁVŠTĚVĚ?

V letních měsících zde panuje velmi teplé až tropické podnebí . To bývá spojováno s četnými srážkami a bouřkami. V zimním období jsou teploty sice o maličko nižší (i přesto je zde teplé podnebí), ale zato bývá mnohem méně srážek. Když začne pršet, jedná se většinou o velkou průtrž mračen. Nejvhodnějším obdobím je tedy zima a jaro, kdy jsou teploty vyšší a zároveň je menší pravděpodobnost výskytu srážek, než např. v červenci.

CO VŠECHNO ZDE UVIDÍM?

Zajímavosti ve městě

V případě, že vás zajímá trocha historie, nebo americká literatura, měli byste se zastavit v domě Hemingwaye. Za pár dolarů si můžete prohlédnout obydlí, kde psal literární díla jako např. Stařec a moře, nebo se posadit v jeho zahradě na lavičku.

Na cestě po Duval Street najdete krásné a barevné domečky, které připomínají spíše domečky pro Barbie. Na konci ulice dojdete k velkému kuželu, který značí nejjižnější bod Severní Ameriky. Po celý den je obklopený turisty, kteří s u něj fotí. Tento bod je posetý symboly Konžské republiky a informacemi o vzdálenosti Kuby. Turistickým centrem je Duval Street. Pokud dojdete na konec této ulice, naleznete zábavní čtvrť Mallory Square. Tady vše při západu slunce ožívá. Noční život je zde pak opravdu pestrý. Ne nadarmo se městu říká ráj opilců.  

Díky nádherně azurově modré vodě sem přitahuje Key West potápěče z nejrůznějších zemí světa. Krásné korálové útesy lemující poloostrov vás jistě dostanou. Koho by neoslovil podmořský svět, osloví ho jistě oblíbené vodní sporty jako je kanoistika nebo rybaření.

Zajímavosti v okolí

Každý den z Key Westu plují lodě do zhruba 100 kilometrů vzdáleného Národního parku v Dry Tortugas. V tomto parku se můžete dokonce potápět s obřími želvami.

V malebném přístavu Whale Harbor Marine v Islamoradě, který leží cca v polovině Florida Keays, si můžete dopřát čerstvé a výborné mořské plody. U přístavního mola tu najdete imitaci barevného majáku ze dřeva, nebo např. umělého žraloka visícího na kladce.

Tip: Přes spletité uličky města Marathon dojdete na krásnou pláž Sombrero Beach. Tato pláž není okupovaná návaly turistů a tedy svým klidem si jednoznačně vysloužila jedno z prvenství nejkrásnějších pláží na Florida Keys.

CO S SEBOU BUDU POTŘEBOVAT?

 

Platební karta

Cestovní pas (ESTA)

Cestovní redukci pro USA

Mezinárodní řidičský průkaz

Tip: Užitečné informace o místních dopravních sítí naleznete na stránkách www.keywestcity.com a užitečné komplexní informace najdete na www.keywestchamber.org 

CO BUDU JÍST?

Na Key Westu je opravdu velké množství kaváren a restaurací, takže najít jídlo problém není. Problém je, najít levné jídlo. Dobrou cenu vs dobré jídlo najdete např. v kubánských prodejnách sendvičů. Pokud byste ale chtěli ochutnat nějaké místní jídlo, pak určitě musíte vyzkoušet „Key lime pie“. Mezi další místní pochoutkou na Florida Keys byste našli pokrm zvaný Bahamian Queen Conch. Jako zákusek byste neměli vynechat ani citronový koláč, který ve městečku Key West nalzenete na každém rohu.

KDE BUDU BYDLET?

Od listopadu do dubna zde panuje sezóna, proto je ubytování vždy dražší. Za běžný pokoj tu v sezóně můžete zaplatit i 150 USD/noc a více. Hotely pobývající bezprostředně blízko moře se pohybují s cenou za noc minimálně od 250 USD/noc. 

Tip: Pokud chcete ušetřit, ubytujte se v hostelu po cestě na Key West.